Aloe rauhii cv. snowflake - gatunek z pod rodziny złotogłowowych. Występuje naturalnie na południu Madagaskaru, na terenie dawnej prowincji Toliara.
Aloes rauhii trzymany w styczniu i lutym w cieple, zakwita. Osadzone na długich pędach kwiatostany pojawiają się wiosną i latem. Gdy miną ostatnie przymrozki, warto roślinę wystawić do ogrodu, najpierw w miejsce lekko ocienione, dopiero później na pełne słońce. Nie wolno jej narażać na długotrwałe działanie deszczu, gdyż nadmiar wody jest bardzo szkodliwy. Aloes lubi ziemię przepuszczalną. Należy go podlewać umiarkowanie, dopiero wtedy, gdy podłoże w doniczce zupełnie wyschnie. Nawozimy w czasie intensywniejszego podlewania nie więcej niż raz w miesiącu.
Do rozmnażania najlepiej wykorzystać tworzące się liczne odrosty. Odrywamy je od rośliny matecznej i sadzimy w osobnej doniczce. Sukulenty te rozmnaża się też z nasion. Większość aloesów można wprawdzie zimować w ciepłym pokoju, ale zdrowsze będzie dla nich miejsce chłodne. Wtedy nie podlewamy ich już tak obficie.
Źródła: Wikipedia
Elisabeth Manke "Kaktusy i inne sukulenty"
Ciekawostka:
SAGUAROWE BUTY
Dziuple wykute przez dzięciura kaktusowego pokrywają się od wewnątrz kalusem, trwałą i twardą tkanką, na tyle trwałą, że po śmierci saguaro i po rozłożeniu się jego miękkich tkanek, obok zdrewniałych szczątek można zobaczyć leżące nierozłożone kalusowe "dziuple", które swoją formą często przypominają właśnie buta.
Źródło: "Kaktusy i inne" No.1 vol.8
Na wesoło :)
Obowiązkowy element garderoby każdego miłośnika kaktusów :)
Źródło: Grafika Google
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz